Vladimír Mišík & ETC…:

Skupinu ETC… založil Vladimír Mišík až v roce 1974. Na 1. Československém beat-festivalu v roce 1967 nebyl, ale hned rok poté na 2. Československém beat-festivalu už zářil v souboru Blue Effect, což byla pětice Hladík-Mišík-Kozel-Čech-Svoboda. Když se rozdávaly ceny, stal se Blue Effect společně s Matadors nejlepší skupinou roku. Blue Effect se stal dokonce objevem roku. Nejlepší skladbou festivalu byla píseň „Sunny Grave“, která vyšla v roce 1969 už jako Slunečný hrob na deskách.


Oba texty jak český, tak i anglický napsal Jiří Smetana. Nemusím připomínat, že autorem hudby je právě Vladimír Mišík a píseň je stálicí v jeho repertoáru. V roce 1970 Vladimír Mišík z Blue Effectu odešel a společně s Flamengem vydal nesmrtelnou desku Kuře v hodinkách. Chvilku zpíval v Energitu Luboše Andršta a pak už následovalo založení skupiny ETC…, se kterou vystupuje dodnes.

Vladimír Mišík & ETC…: Vladimír Mišík – kytara a zpěv, Petr „Kulich“ Pokorný – kytara, Pavel Skála – kytara, zpěv, Jiří Veselý – basa, harmonika, Jiří Zelenka – bicí a zpěv, Vladimír Pavlíček – housle

φ