Aktuálně

Energit


Zleva Vladimír Guma Kulhánek - baskytara, Luboš Andršt - kytara, Jiří Zelí Zelenka - bicí, a Honza Holeček - klávesy a zpěv.

Z členů této skupiny se zúčastnil Luboš Andršt 3. beatového festivalu v roce 1971, kdy hrál s Jazz Q. Vladimír Guma Kulhánek hrál na na témže festivalu se skupinou Flamengo.


Přečíst celý článek »

Petr Směja: Mé vzpomínky na 1. a 2. čs. beat festival v Praze

Z pozvání na 1. Čs. beat festival, který se uskutečnil 20. -22. prosince 1967, měla celá naše kapela Synkopy 61 velkou radost, neboť v Praze jsme předtím nikdy nehráli a ještě k tomu v Lucerně!
Koncerty před vyprodaným hledištěm měly neopakovatelnou atmosféru, ale nejlepší ze všeho byly mimosoutěžní půlnoční beat-sessiony na Žofíně. Díky festivalu jsme navázali dlouholetou spolupráci s nakladatelstvím Panton, které nám v edici Mikrofóra vydalo první EP desku, Česťou Klosem a Michalem Horáčkem z časopisu Melodie, kritikem Jiřím Černým a dalšími hudebními osobnostmi. Přečíst celý článek »

Vilém Čok

ČAUKY IVANE.
MYSLÍM ŽE JE TO BEZVA NÁPAD, LIDI CO TO PROŽILI, TO BUDE URČITĚ ZAJÍMAT.
DRŽÍM PALCE!
VILDA

Československý beatový festival po 50 letech

http://www.rockandall.cz

Rubrika: CZ / NOVINKY, publikováno: 01.06.2017

V prosinci před padesáti lety se uskutečnil v pražské Lucerně 1. Československý beatový festival, další pak o rok později a do třetice v roce 1971. Po dlouhých padesáti letech se celá akce do Lucerny vrátí, tím pádem si všichni budou moci připomenout atmosféru tehdejších festivalů za účasti kapel, které na zmíněných festivalech hrály. Takže 17. 12. 2017 od 17:00 ve velkém sále pražské Lucerny vystoupí Energit, George and Beatovens, Jazz Q Martina Kratochvíla, Vladimír Mišík & ETC…, Prúdy, Lešek Semelka a S.L.S., Synkopy 61 a The Primitives Group. Vstupenky jsou už teď v prodeji v síti Ticketpro.

Přečíst celý článek »

Do Prahy se vrací Československý beatový festival

TÝDEN.cz
Akce v Lucerně
Do Prahy se vrací Československý beatový festival

V pražské Lucerně se 17. prosince uskuteční 4. československý beatový festival, který naváže na beatové festivaly konané na tomto místě na přelomu 60. a 70. let. Od uspořádání 1. československého beatového festivalu letos v prosinci uplyne 50 let, řekl organizátor akce Ivan Rössler.

Přečíst celý článek »

Beatový festival se dočká po 50 letech pokračování

Stanislav Dvořák, Novinky

Vladimír Mišík FOTO: Petr Horník, Právo

Navázat na památný Československý beatový (rockový) festival chce 17. prosince v Lucerně 4. Československý beatový festival. V roce 1967 šlo o první oficiální rockový festival u nás.

Komunistická média v polovině šedesátých let rock vůbec neuznávala, a festival měl proto obrovský význam. Bylo velmi těžké akci prosadit. Původně se měla konat v Karlových Varech, nakonec se ale přesunula do pražské Lucerny.

Přečíst celý článek »

φ